ZA 15. ZMAGO PORAŽENA ROGAŠKA

Košarkarji GGD Šenčurja so v prvenstvu letos že dvakrat ugnali Rogaško in bili favoriti tudi na tretjem obračunu. To so Gorenjci potrdili tudi na parketu. Hitro so ušli na 8:2, nato že v prvem delu tudi na 21:10 in četrtino dobili z 28:14. Že v uvodu drugega dela je razlika narasla na +20, priložnost za igro so nato dobili prav vsi domači košarkarji. Gostje so se v zadnjem delu sicer še enkrat prebudili in v 36. minuti nepričakovano prišli do zaostanka 80:71, za preobrat pa jim je zmanjkalo moči. Šenčurjani so s serijo 8:0 stvari postavili na svoje mesto. Tekmo je odločal predvsem skok, ki so ga gostitelji dobili kar z 42:22.

Pri Gorenjski gradbeni družbi Šenčur je bil s 15 točkami najbolj učinkovit Emir Ahmedović,ki je ulovil še osem žog. Devet skokov je zabeležil Dino Murić ter ob 11 točkah za las zgrešil nov dvojni dvojček. Odličen je bil pri metu za tri točke Srdjan Tešić (3/4), prav tako je tri trojke dodal še Nejc Martinčič.