Zadnja četrtina odnesla zmago proti Borcu

Na Zlatiboru v Srbiji se nadaljuje drugi turnir ABA 2 lige. Po porazu proti Sutjeski iz Nikšića je košarkarje Gorenjske gradbene družbe Šenčur čakal banjaluški Borac, ekipa, ki ni med favoriti, a je zadnje tri sezone vsakič med najboljših osem; predlani je igral celo polfinale.

Obe ekipi sta imeli po treh tekmah po eno zmago in dva poraza, zato je bilo pričakovati ogorčen boj za novi šar točk. Prvi koš na tekmi je dosegel Gaber Ožegovič, tik pred koncem prve četrtine je trojko zadel Balša Dragović. GGD Šenčur je malce zaostajal, a je bil odgovor v nadaljevanju boljši. Po košu Alena Maloviča je Matej Čibej dosegel osem točk zapored in povedel šenčursko barko v vodstvo (25:23). Ponovno je zadnje točke v tem delu igre za GGD Šenčur dosegel Dragović, in po 20 ih minutah je bilo 35:33. Po daljšem odmoru sta se ekipi menjavali v vodstvu, prvo resnejšo priložnost za rezultatski odmik pa je GGD Šenčur imel v 27. minuti, ko je edino trojko na tekmi zadel Dalibor Đapa, s košem je prednost potrdil še Primož Kmetič (46:41). Po dveh zadetih prostih metih najboljšega strelca Borca, 20 letnega Amsala Delalića (19 točk), je bilo po treh četrtinah 46:43 za GGD Šenčur. Vstop v zadnjo četrtino ni prinesel presežka za nobeno ekipo. Po štirih minutah izenačene igre je Borac naredil delnih izid 8:0 in štiri minute do konca tekme je sledila minuta odmora na zahtevo Miljana Pavkovića. GGD Šenčur je prišle na -6, minuto pred koncem pa je Borac povedel za deset točk in tekma je bila odločen. Zadnjo četrtino so košarkarji iz Banjaluke dobili z 22:10.

Košarkarji GGD Šenčur so zadeli sedem trojk, a imeli skupen met iz igre le dobrih 30%. Četudi je gorenjska ekipa najboljša skakalna ekipa v ABA 2 ligi, pa je tokrat Borac nadzoroval »zračni prostor«. Eden od odločilnih elementov košarkarske igre je bil močno na strani Borca. Kar 24 prostih metov so iztržili košarkarji Borca, pol manj ekipa iz Šenčurja.

Po deset točka sta zadela Matej Čibej in Alen Malovčič, Dinu Muriću pa sta dve točki zmanjkali za dvojni dvojček, saj je vpisal deset skokov.

V petek ob 21. uri bo GGD Šenčur igral proti Podgorici, ekipi, k je v tem trenutku na vrhu lestvice s tremi zmagami in enim porazom.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Dobro smo igrali tri četrtine. V zadnji nam je morda zmanjkalo moči in koncentracije. Borac je v obrambi igral conski presing in mi nismo našli rešitev. To tekmo smo izgubili zaradi slabega in nestrpnega napada.»