ZGODOVINSKA ZMAGA ŠENČURJEVIH KOŠARKARJEV

Članska ekipa KK Šenčur GGD je sijajno začela letošnjo sezono z uvodno zmago v Helios Alpe Adria pokalu. To je bila zgodovinska tekma za klub, ki se je letos sploh prvič znašel v mednarodnem tekmovanju. Premierni nastop je varovancem Radeta Mijanovića uspel do popolnosti, saj je zmaga proti hrvaški ekipi Vrijedosnice Osijek več kot zaslužena. Prva tekma in prva zmaga. Premierni nastop v mednarodnih vodah in premierna zmaga.

Osijek, ki ga vodi dolgoletni hrvaški reprezentant s številnimi evroligaškimi tekmami, Vladimir Krstič, je v Šenčur pripotoval s tremi zaporednimi zmagami (dve v hrvaškem prvenstvu in uvodna zmaga v Helios Alpe Adria pokalu proti Klosterneuburgu). Na papirju rahlo favorizirana ekipa, pa je zaostajala od začetka do dokaj klavrnega konca.

Zgodovinske uvodne točke je s prostimi meti dosegel kapetan Smiljan Pavič, takoj zatem je dve dodal še najboljši strelec tekme Dino Murič. Hitro vodstvo Šenčurja s 7:0 je nakazalo trenutno formo ekip, ob koncu prve četrtine pa je bila prednost že dvomestna (29:15). Hitra igra je Šenčurju prinesla nekaj lahkih košev, podaje zunanjih igralcev pa so bile dovolj kreativne za številna vtekanja pod koš hrvaške ekipe. Ob polčasu je bilo 47:32. V tretji četrtini se je Osijek rahlo zbudil in prišel do zaostanka desetih točk (49:39), a kaj ko je Šenčur odgovoril z razpoloženima Pavičem in Murič, trojko je zadel Pavkovič, povrhu pa so imeli gostje težave tudi z Rebcem in Rizvićem (9 skokov). V 27. minuti je Šenčur povedel z 69:49 in brez težav so domači branili svoj koš, hkrati pa zlahka polnili gostujočega. V zadnji četrtini so se najboljši Šenčurjevi igralci malce spočili, po košu Varagiča, dve minut pred koncem, pa so domači vodili celo z 80:54. Najboljši strelec Šenčurja je bil Dino Murič (21 točk / index 22), pri gostih pa je bil najbolj razpoložen Američan Jimmie Taylor (16 točk).

Rade Mijanović, trener KK Šenčur GGD: »Čestitke mojim igralcem za odnos in še posebej za obrambne naloge. Pokazali smo, kako se mora igrati košarka. Če bomo še naprej tako dobro igrali obrambo, pokazali toliko energije in volje, potem kot ekipa, lahko zmagujemo še naprej.«

Dino Murič, KK Šenčur GGD: »Vesel sem, da smo sezono začeli z zmago. Res smo dobro igrali. Energija je bila dobra, tako v napadu kot v obrambi. Samo tako moramo nadaljevati.«

Vladimir Krstić, trener KK Vrijedonosnice Osijek: »Izleda, da smo obili utrujeni. V nedeljo smo igrali hrvaško prvenstvo ob 12. uri, včeraj trenirali, danes pa v Šenčur pripotovali po več kot šestih urah. Kakorkoli že, danes je Šenčur igral izvrstno. Domači so bili hitrejši in bolj agresivni.«

KK ŠENČUR GGD – VRIJEDNOSNICE OSIJEK 80:59 (29:15, 18:17, 17:17, 16:10)