Zmaga v Stožicah proti pomlajeni Cedeviti Olimpiji

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so po zmagi v Novem mestu, tokrat slavili zmago še v Stožicah, kjer so se morali potruditi proti precej premešani ekipi Cedevite Olimpije. Slednji bodo, podobno kot v sezoni 2020/21, tudi letos nekaj tekem v Ligi za prvaka odigrali z okrnjeno zasedbo, saj varovance Jurice Golemca čakajo tekme v Evropskem pokalu 7 Days in zaključne tekme rednega dela v ligi ABA.

Šenčurjani so v ljubljanski trdnjavi tokrat vzeli mero pomlajeni postavi Cedevite Olimpije, ki jo je vodil  Miro Alilovič. Z drugo zmago v tem delu prvenstva za prvaka, so se gorenjski košarkarji zavihteli na drugo mesto, z vodilnim Heliosom pa si delijo dve zmagi in štiri točke.

Domači košarkarji so si hitro priigrali vodstvo z 10:0. Gostje iz Šenčurja so do prvega koša prišli šele po metu Dina Murića, po več kot dveh minutah igre. Ljubljančani so čez prvo četrtino ohranjali razliko, vodili znova za deset točk. A je gostom uspelo zmanjšati zaostanek celo na zgolj točko. Četrtino so sicer domači dobili z 22:19. V drugi četrtini se je nadaljeval izenačeni boj in že kmalu so gostje izenačili na 22:22, do novega izenačenja pa je prišlo pri 25:25 ter pri 30:30. GGD Šenčur je malo več kot štiri minute pred koncem polčasa prvič povedel, ko je trojko zadel Nejc Martinčič. Ob polčasu je bilo 38:42.

Dan Duščak (16 točk) je zadel prvi koš po polčasu za 40:42, Blaž Habot pa je zadel za izenačenje 42:42. Gorenjci niso popuščali ter so pritisnili na plin, z zaporednima košema Martinčiča za dve in tri točke, pa so znova prevzeli vodstvo ter na koncu s točkami Dina Murića, Srđana Tešića in Rama Rizvića tretjo četrtino dobili z 61:56. Šenčurjani so v zadnji četrtini vodili za osem točk ter manj kot tri minute pred koncem za devet točk. Alen Hodžić je dve minuti in 39 sekund pred koncem s trojko zaostanek zmanjšal na šest točk, a Ljubljančanom nikakor ni uspelo nadoknaditi zaostanka, tako da so Gorenjci zasluženo vpisali drugo zmago v tem delu prvenstva.

Pri GGD Šenčurju sta se izkazala Murić s 17 točkami in 13 skoki ter Nejc Martinčič s 17 točkami (5 trojk), prav tako razpoložen je bil tudi Ramo Rizvić s 16 točkami. Pri domačih pa je bil v ospredju mladi Duščak s 16 točkami in desetimi podajami. Devetnajstletnik je imel sicer sila slab met za tri, iz osmih poskusov je zadel le eno trojko.

Gorenjska gradbena družba bo v 3. krogu, 19. marca doma gostila ekipo iz Podčetrtka.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »To je velika zmaga za našo ekipo, četudi je Cedevita Olimpija igrala v mešani postavi. Njihovi igralci so zelo perspektivni in so kakovostni. Izkoristili smo naše izkušnje in bolj ali manj nadzorovali tekmo. Zadnji teden smo imeli težave s poškodbami in nismo trenirali v celotni postavi, zato je ta zmaga še bolj pomembna. Čestitke igralcem, ker so pokazali željo in energijo. Prav tako bi se zahvalil našim navijačem, ki so nas bodrili v Stožicah.«

CEDEVITA OLIMPIJA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR  64:70 (22:19, 16:23, 18:19, 8:9)

Cedevita Olimpija: Duščak 16 (3:4), Hodžić 11 (3:4), Ščuka 7 (2:2), Radovanović 8 (4:7), Mulalić 4 (2:2), Habot 9 (1:1), Daneu 9 (3:4).

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 2 (2:2), R. Rizvić 16 (4:4), Ožegovič 4 (1:2), Martinčič 17, Tešić 9, Rojc 5 (3:4), Murić 17 (3:6).