ARMIN HRŠTIĆ PRVI STRELEC ZA ZMAGO V PODČETRTKU

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so niz zmag podaljšali na pet tekem. V Podčetrtku so vpisali že 16. v tej sezoni, sicer deveto na zadnjih enajstih tekmah, ter si dva kroga pred koncem rednega dela zagotovili tretje mesto pred četrtfinalnimi boji. Tudi košarkarji iz Podčetrtka so si zagotovili nastop v četrtfinalu domačega prvenstva, lige Nova KBM.

GGD Šenčur je tlakoval zmago v prvem polčasu. Po dveh četrtinah so gostje vodili za 13 točk (39:52), kmalu po začetku tretje četrtine je bila razlika +15, a se Podčetrtani niso predali, še posebej se je izkazal Simo Atanacković, ki je dosegel 27 točk, nad njim pa so košarkarji GGD Šenčur naredili deset osebnih napak. V drugem polčasu je Podčetrtek prišel do minimalnega zaostanka, pa tik pred koncem na -3. Povratek domačih je prinesel nekaj nervoze v vrste GGD Šenčur, saj je gorenjska ekipa prejela kar tri tehnične napake. Na koncu je vendarle odločila daljša klop in izkušnje GGD Šenčur, ki je v zadnjih minutah zadržal poskuse domače ekipe. Dve minute do konca je bilo 78:81, potem pa je s polaganjem zadel Gaber Ožegovič, v zadnjih 30 sekundah pa je Matej Rojc dodal še tri proste mete od štirih, za končnih 81:87.

Pri GGD Šenčur se je med strelce vpisalo vseh enajst igralcev, ki so stopili na igrišče. Največ točk je dosegel Armin Hrštić (14), največ skokov sta imela Dino Murić in Lucas Walford (po 6) in največ podaj Matej Rojc (7).

GGD Šenčur bo v četrtek, 27. aprila gostil Šentjur ter se v zadnjem krogu 5. maja v Tivoliju srečal še z Ilirijo.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 81:87 (21:24, 18:28, 25:18, 17:17)

Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 2, Kosič 13, Strnad 8 (4:4), Škorjanc 2, Švigelj 4 (2:2), Struger 9 (5:8), Atanacković 27 (10:14), Tadić 16 (3:4).

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 8, Ožegovič 8 (4:6), Tešić 7 (1:1), Rojc 13 (8:10), Murić 10 (0:2), Martinčič 3, Hrštić 14 (3:3), Rudovič 3 (3:4), Walford 4 (2:4), Ahmedović 12 (1:4), Barič 5.