Zmagoslaven povratek v Slovenijo

Drugi sezonski turnir ABA 2 lige, tokrat na Zlatiboru, je zaprl vrata, košarkarji  Gorenjske gradbene družbe Šenčur pa so vendarle prišli do zmage. Zadnji tekmec šenčurskih košarkarjev je bila ekipa Podgorice, moštvo, ki je lani igralo polfinale na turnirju najboljše osmerice.

Trener GGD Šenčur Miljan Pavković je zadnja dva treninga, po porazu proti Borcu, namenil različnim vrstam tekmovanj za mete z razdalje ter popravil taktične reakcije na obrambni pritisk nasprotnika prek vsega igrišča. To so dotične napake, ki so jih košarkarji GGD Šenčur delali na tekmah proti tudi proti Sutjeski in predvsem Borcu. Že v prvi četrtini proti Podgorici je kazalo dobro, saj je GGD Šenčur vodil z 22:16. V drugi je Podgorica povedla za tri, a je četica z Gorenjske hitro odgovorila in ob polčasu je bilo 45:41 za GGD Šenčur.

V tretjem delu igre je bil v ospredju Balša Dragović, ki je dosegel pet točk in GGD Šenčur je povedel s 53:43. Po štirih točkah Jana Novaka je vodstvo poskočilo na +14, po trojki Nejca Martinčiča je bilo že +17. Ko je ob koncu tretje četrtine zadel še najboljši posameznik GGD Šenčur Dalibor Đapa je semafor kazal 64:48. Na polovici zadnje četrtine je Podgorica prišla na -7, dobri dve minut do konca, ko je zadel Američan Miller, pa na -3 (67:64). Prednost ene posesti je ostala vse do zaključka tekme, ko je tri sekunde do konca Đapa zadel dva prosta meta za končnih 71:68.

18 točk je dosegel Dalibor Đapa. Dvomesten je bil le še Gaber Ožegovič z desetimi točkami. Zanimivo, da so košarkarji GGD Šenčur bili malce slabši pri metu iz igre, izgubili so tudi skok (30:37), a imeli sedem asistenc več kot Podgorica. Dovolj za drugo zmago v ABA 2 ligi.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Igrali smo dobro obrambo in soliden napad do konca tretje četrtine. V zadnjem delu tekme smo izgubili nadzor v napadu, zgrešili lahke koše in vse preveč hiteli v trenutkih, ko smo mislili, da je tekma rešena. Težko je proti Podgorici, ki je dokazala, da je dobra ekipa in, da jo kolega Radović dobro vodi. Igrali smo čvrsto obrambo, ampak močno padli v zaključku tekme. Nismo imeli pameti, ampak veliko sreče. Smo pa lahko zadovoljni, saj se vendarle v Slovenijo vračamo z zmago.«